Kampane a antikampane ružinovských volieb 2018.

Autor: Miroslav Piteľ | 12.10.2018 o 1:53 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  307x

V aktuálnych voľbách sa proti minulým rokom "ponuka" osobností (koho voliť) mierne zlepšila. To je to pozitívne. Na druhej strane to negatívne čo si všímam (samozrejme viac u nás v Ružinove) je vysoké množstvo antikampaní. 

Ale aspoň jedna téma by predmetom antikampane nemala byť!

V roku 2013 vrcholil zápas (hlavne rodičov detí) o záchranu škôlky na Exnárovej ulici č. 6 v Ružinove. Dá sa povedať že širšiu medializáciu tohoto „prípadu“ odštartoval v máji 2013 môj blog. Úprimne,  pracoval som s informáciami ktoré som mal. Tie sa týkali aj pozemkov pod časťou škôlky. Veď koho by neprekvapilo, ak na LVéčku nájde medzi spoluvlastníkmi verejne činnú osobu. Mojou snahou nebolo niekomu ublížiť, iba pomôcť škôlke. No a pri mojom „mediálnom rúbaní“ to schytal, vtedy zástupca starostu pán Buocik, spoluvlastník pozemkov pod škôlkou. Dnes už viem že neoprávnene. V deň keď blog vyšiel (máj 2013) ma kontaktoval. Stretli sme sa, situáciu pokojne a korektne vysvetlil. Ešte v ten istý deň som do diskusie pod blogom na jeho reakciu napísal, že sa môžem mýliť. A ak to bude tak, úprimne sa ospravedlním. Teraz, pred voľbami 2018, je čas to urobiť aj takto „mediálne“. Pán Buocik, ospravedlňujem sa, že som Vás označil ako niekoho, kto sa snažil škôlku likvidovať. Nebola to pravda, naopak.

O čo išlo? Veľmi zjednodušene: Priestor na Exnárovej ulici číslo 6 od svojej kolaudácie v roku 1966 slúžil škôlkarom. Po revolúcii štát prestal podporovať jasličky. Pravdou je aj to, že v tomto čase sa rodilo menej detí. A tak v škôlke zostali dva nevyužívané pavilóny po jasličkároch. Bolo rozumné tieto priestory nenechať chátrať, ale ponúknuť na prenájom základnej umeleckej škole (ZUŠ). Škôlka s viac ako stovkou detí, jedálňou, krásnym a priestranným škôlkarskym dvorom s preliezkami, dopravným ihriskom... fungovala ďalej a menšiu časť priestorov využívala ZUŠ. Detí však už dávno pribúdalo a stovky ružinovských rodičov museli každý rok riešiť vďaka nedostatku miest v škôlkach to zásadné:  čo s deťmi?! A presne v tomto období prichádza  absolútne nepochopiteľný krok. Primátor Ďurkovský za starostovania pána Drozda zveril škôlku do správy ZUŠ. Predstavte si, že si večer k sebe pozvete hosťa aby ste mu pomohli, a on z Vás do rána urobí bezdomovca. Presne toto sa škôlke stalo. Zorganizovali sme úspešnú petíciu za záchranu škôlky so 6200 podpismi, spustili medializáciu tohto príbehu, realizovali veľa stretnutí, hľadali riešenia, získali podporu Ružinovčanov ... Dnes je škôlka zachránená. Je zverená do správy Ružinova. Ten ju po rokoch neistoty vlastníctva konečne mohol vynoviť, vymeniť okná, zrekonštruovať toalety, rozšíriť triedy...  Výborné pani učiteľky vychovávajú a vzdelávajú detičky, ústretové pani kuchárky kŕmia aj malých celiatikov, diabetikov...

... Na druhej strane, riešenie sa hľadalo aj pre ZUŠ. Ružinov aj mesto dali sľuby. Tie by sa samozrejme mali plniť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?