Za rušením bratislavskej škôlky Exnárova 6 v Ružinove stáli prekvapujúco ... rodičia!

Autor: Miroslav Piteľ | 12.11.2014 o 3:01 | (upravené 17.11.2014 o 8:26) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1442x

A jeden z nich som ja. Je podvečer, upršaná sobota 2 decembra. Píše sa rok 2006. Je už tma, tak kráčam opatrne, aby som do niečoho nestúpil. Idem do volebnej miestnosti voliť. Ďurkovského a Drozda.

Ďurkovského za primátora a Drozda za starostu Ružinova. Smeráckeho Drozda chcem rýchlo vysvetliť, skôr ako oľutujete, že ste sem klikli. Dôvodom bol Kubovič. Kto ho zažil, ten mi odpustil. Som pravičiar, ale čo v Ružinove vyvádzal Kubovič (člen vedenia SDKÚ, bývalý starosta Ružinova, predchodca Drozda) bolo nehorázne. Čokoľvek iné muselo byť lepšie. Prišiel Drozd a... nebolo. No a Ďurkovský? Ten predsa chodil do kostola, ako starostlivý syn tam vodieval aj svoju starú mamičku, má veľmi príjemnú manželku, hendikepované dieťa - asi vie čo je to pokora....no tak to hádam nebude úplný  nezbedník. Bol. Úplný. A nielen on.  

Spoločensky som sa angažovať nechcel. Nikdy. Papier som nevyhodil, susedov pozdravil, dane platil, voliť chodil, na zeleni neparkoval. No a nezbedníci a ich kamaráti zatiaľ postavili bytový dom priamo v areáli základnej školy Borodáčova. Povedal, som si "ty kokso, tak to je blízko". Inak skôr ako pôjdete na ružinovskej Pošni voliť zastavte sa tam. Bytovku nájdete v nádhernom prostredí, priamo na krásnom, zelenom dvore školy, hneď vedľa ich bývalej centrály (Smer) a asi 10 metrov od školskej budovy. Čo čert nechcel, o chvíľu už klopali u mňa doma. Nezbedníci a ich kamaráti huncúti pod bytovkou, kde bývali moji svokrovci, zobrali pozemok. Účelovo zrušili škôlku, ktorá je 30 metrov od nás a ovládli jej pozemky. Na zelenom ihrisku už bývalej škôlky chceli stavať obrovskú bytovku. A potom prišli likvidovať na tej istej ulici druhú škôlku. Škôlku, kde aktuálne chodil môj syn. Každý má svoj bod zlomu. Ten môj nastal, keď som ich videl manifestovať na Primaciálnom námestí. Tí, ktorí vyhadzovali škôlku z jej vlastných priestorov niesli transparenty: „ Neberte našim deťom priestory!“  „Žiadame čo nám patrí!“ V skratke: Škôlka bola postavená v roku 1966. Má krásny dvor, úžasný tím zamestnancov a chvalabohu aj aktívnych rodičov, ktorí sa starajú. Do pavilónu po zrušených jasličkách pred rokom 2000 škôlka pustila Základnú umeleckú školu. No a keď ZUŠ pocítila akútnu potrebu (rozšíriť sa) tak títo „milí“ hostia, na základe svojich známostí urobili z ružinovských škôlkarov cez noc bezdomovcov. V Ružinove chýba niekoľko stovák miest pre škôlkarov – nevadí, my máme potrebu (sa rozširovať). Medzi nami, poznáte dieťa, ktoré sa nedostalo pre nedostatok miesta na svoj poobedňajší 45 minútový krúžok v ZUŠ? Krásne ihrisko, kde sa 2 x denne hrá 130 detí potrebovali nutne. Veď oni tam budú robiť koncerty! 2 x ročne!

Škôlku svojim podpisom takmer zlikvidoval hlavne Ďurkovský. Je politickou mŕtvolou, takže zaoberať sa ním je strata času. Druhý aktívny likvidátor, vtedajší starosta Drozd. Za jeho "starostovania" táto kauza vznikla. No nezaháľal ani ako poslanec aktuálne volebné obdobie, kde sa venoval likvidácii škôlky systematicky a aktívne. A nepomôže mu ani alibistické záverečné hlasovanie v prospech škôlky, v čase keď bolo jasné, že ju zachránime. Vidieť ho dnes na bilboarde kde hovorí „viac škôlok pre Ružinov“, to Vás až strasie. Predpokladám, že pôjde za Ďurkovským a skončí aj v Smere. Nie preto, že neoslovil voličov, ale hlavne preto, že zo súčasnej pozície nevie prispievať do pokladne najväčšej s.r.o. v tejto krajine. Do tretice v tejto kauze je hlavnou postavou riaditeľka ZUŠ pani Miklovičová. Keďže (dúfam) nekandiduje, iba krátko: použite google, zadajte Miklovicova riaditelka ZUS a rozkliknite prvý odkaz na webe www.korupcia.sk. Zaujímavé čítanie.

A aj preto, aby takýchto pohrôm bolo nielen v Bratislave ale na celom Slovensku čo najmenej, prosím poďte v sobotu voliť. Ideálne bude ak vyberieme zo straníkov veľmi obozretne a striedmo. Paradoxne si ale dnes musíme dávať rovnako veľký pozor aj na "nezávislých ochranárskych aktivistov" takzvaných Bajanovcov. Rád budem znovu voliť starostu Pekára, ktorého som poznal osobne. V Ružinove výrazne pomohol a to nielen s "našou" škôlkou. Veľká vďaka pán Pekár.  A vy, keby ste našli iba jedného favorita, ktorému chcete dať svoj hlas, urobte to. Cestou do volebnej miestnosti však dajte pozor aby ste do niečoho nestúpili, tak ako pred ôsmimi rokmi ja.

A na záver sa chcem poďakovať za príležitosť spoznať pri záchrane škôlky Exnárova č. 6 partiu skvelých (dnes už) priateľov a každému zo 6200 ľudí z petície na jej záchranu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?