Bude záchrancom Bratislavy čiperný dôchodca z Horných Plachtiniec?

Autor: Miroslav Piteľ | 3.11.2014 o 0:55 | (upravené 3.11.2014 o 8:07) Karma článku: 10,74 | Prečítané:  28686x

V novembri pred 25 rokmi to malo gule. Tá energia bola ohromujúca a hlavne pravdivá.

Neskôr zakladal VPN, HZDS, DÚ, SDKÚ. Poslúžil ako výťah pre Mečiara. Ako aktívny dlhoročný politik mal svoj podiel na väčšej nespravodlivosti ako znárodnenie vo februári 48. Na organizovanom rozkradnutí obrovského "spoločného" majetku určitými investormi a finančnými skupinami. Nebolo však všetko iba zlé. Rozhodne. Aj preto mu hlavne Bratislavčania za November 89 v prezidentských voľbách svojimi hlasmi ďakovali.

Ale dnes? Zameniť si poďakovanie za záväzok zachrániť 25 rokov znásilňovanú Bratislavu? To nie je ani ohromujúce a ani pravdivé. Hlavný hrdina dnes paradoxe pripomína prednovembrových papalášov, ktorí funkcionárčili zubami nechtami aj napriek pokročilému veku. Pri všetkej úcte, rozhoduje sa o práci pre výkonného manažéra, ktorý má 4 roky poctivo makať 6 dní v týždni 12 hodín denne.

Výstrahou však boli aj prezidentské voľby. Z vyhlásenia, že ak postúpi niekto z protikandidátov R. Fica do druhého kola, poskytne mu aj svojich "skromných 20 bilbordov z nízkorozpočtovej prezidentskej kampane", neostalo nič. Kňažkovu „podporu“ pre Kisku si budeme pamätať dlho. A je úplne jedno, či slovo chlapa padlo do žumpy na pokyn sponzora alebo pre urazenosť starého pána.

Po Kiskovi dostal ďalšiu podpásovku iný kandidát. Tentokrát už z boja o post primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal. Kňažkov tím realizuje bratislavský prieskum, ktorý manipuluje verejnú mienku až spravodajským spôsobom. Blog, ktorý o tom hovorí viac: http://kanovsky.blog.sme.sk/c/367363/ako-sa-v-bratislave-manipuluju-prieskumy-verejnej-mienky.html . V skratke komu sa blog nechce čítať. V prieskume Vám volá dievčinka. Koho budete voliť za primátora? Ftáčnika alebo Kňažka? Ani jedného. No, ale povedzte jedného z týchto dvoch. Nikoho, budem voliť iného kandidáta. Ale reálnu šancu má iba Ftáčnik alebo Kňažko! ?. Hovorím, že volím Nesrovnala. Poznáte ho? Osobne nie. A budete určite voliť Nesrovnala? Áno! Tak ďakujem. O pár dní sa prieskum objavuje v jeho predvolebnej inzercii s podsúvajúcim tvrdením, že ak Bratislavčania nechcú červeného primátora, existuje iba jediná možnosť. Voliť Kňažka.  

Druhá vec je, že rozdiel medzi modrým Kňažkom a červeným Ftáčnikom je pre Bratislavčanov rovnako veľký ako rozdiel v tom, či bratislavské vodárne, zvyšné mestské pozemky... ovládne ten istý investor cez Kňažka a KDH alebo Smer a Ftáčnika. A jediný spôsob ako tomu zabrániť je ísť voliť. Ale či práve Kňažka neviem.

Ale buďme veľkorysí. Zabudnime na vek, minulosť, stranícke vplyvy, sponzorov, prezidentské voľby, primátorske voľby, golf, rýchle preškolenie z prezidenta - štátnika na rozhľadeného primátora bez straníckych vplyvov. Verme tomu, že pán Kňažko chce zachraňovať Bratislavu. Úprimne. Položme si potom ohľadom jeho mandátu tú najdôležitejšiu otázku. Otázku, ktorou sa médiá paradoxne zaoberajú najmenej. Čo pán Kňažko urobil za posledných 5 rokov nezištne pre Bratislavu, pre komunitu, ulicu, pre druhého Bratislavčana? Namáham pamäť, zapájam google a našiel som dva zásadné projekty. Jeden ohľadom voľnočasových aktivít a propagácie zelene, druhý o boji proti developerom. Tušíte správne. Zelený projekt je golfové ihrisko, kde ho vraj často môžete stretnúť. Verím. No a tým developerom bol sused, ktorého miešačka obťažovala hlukom starého pána na jeho dobrej adrese.

November 1989 bol s Kňažkom poctivý. Či aj november 2014 neviem. Rozhodneme pätnásteho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?