Chcete vedieť konečné výsledky volieb? Pozrite sa už teraz!

Autor: Miroslav Piteľ | 15.3.2014 o 8:11 | (upravené 15.3.2014 o 9:23) Karma článku: 17,00 | Prečítané:  5584x

To ako dopadnú voľby prezidenta viem. Je to určené už dávno. Dokonca zákonmi. Nie tými, ktoré vymysleli ľudia ale tými, ktoré sú im nadradené. Sú to napríklad sokratov zákon kauzality, zákon rovnováhy, zákon príťažlivosti...Škoda, že sa o nich viac neučíme už na základnej škole.

Tak napríklad zákon kauzality alebo inak povedané zákon príčiny a následku skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade: keď parkuješ svoje auto ako prasa na zeleni (veď nie je kde parkovať), nechávaš v tráve kopu po tvojom psovi (veď je tma a nikto ťa nevidí), nedodržiavaš povolenú rýchlosť (kokso, zase nestíhaš), nechávaš svoje odpadky na chodbe celú noc (veď prečo by mali smrdieť a zavadzať tebe v tvojej chodbe keď môžu zavadzať a smrdieť všetkým ostatným), si drzý na predavačku (zase ťa šéf nas....), ako mladší chlap nepozdravíš staršiu dámu z tvojho vchodu, neusmeješ sa na suseda a pozor!!!- tiež keď sa na to všetko iba prizeráš...tak nečakaj, že Slovensko a jeho prezident budú iné. Slovensko si TY. Ty to nerobíš? Blbé, ale o tom je zase iný zákon: všetko so všetkým súvisí. A ty si súčasťou väčšieho celku.

Sudcovia, politici, zdravotníci, policajti, dokonca aj tvoje okolie.... to si TY. A to platí aj o voľbách. Keď použiješ vo voľbách iba prvú signálnu sústavu a znovu zvolíš Bajana za starostu, to je zákon istoty, že ti s bratom postaví bytovku 15 metrov od tej v ktorej bývaš. Hnevá ťa to? Tak najprv urob niečo so sebou. Potom (aspoň to skús) s jeho voličmi v tvojom dome, na tvojej ulici, v tvojej mestskej časti. Tá bytovka je viac o Tebe ako o Bajanovi.

„Štandardní politici sú zaskočení preferenciami Kisku. Opäť, je to iba zákon. Keď budeš jeden z najlepších biznismenov na Slovensku (v rýchlosti si spomínam s porovnateľným úspechom iba na Trnku a Eset a chlapcov z NAY), možno jeden z piatich, samozrejme nerátam zbohatlíkov (zlodeji, privatizéri, korupčníci, politici, podvodníci, klamári...), potom, keď sedem rokov každé ráno vstaneš a budeš nezištne robiť Dobrého anjela, tak ti cez zákon kauzality preferencie vysvetlia čo a ako. Je teraz na nás, aby sme poznali v čom je rozdiel medzi dobrým človekom a dobrým rečníkom. Ale pre mnohých ľudí je vo voľbách dôležité práve to druhé. Nevidia, že pravdu dobrí rečníci často znásilňujú. Podstatné nie je to čo každý deň rozprávam ale to čo každý deň robím. A nemôžem si nespomenúť na najväčšieho recidivistu (v oblasti znásilňovania pravdy) Vlada Mečiara, ktorého Fico ako dobrý žiak už dávno predbehol.

Takže ako dopadnú voľby viem. Tak ako si zaslúžime. Ani horšie ani lepšie. Na to sú zákony.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?