„Budaj ešte nevie, či chce byť viceprimátorom.“ A prečo by ním byť mal?

Autor: Miroslav Piteľ | 21.11.2014 o 0:33 | Karma článku: 4,40 | Prečítané:  1014x

Ide o jeho drive v komunálnej politike? Poctivosť, konštruktívnosť, pracovitosť, schopnosť spájať pre dobrú vec? Zrealizované konkrétne projekty v prospech Bratislavy? Je to preto, že je dlhoročnou zavedenou a známou značkou? Alebo dôvodom na opätovné viceprimátorovanie je, že bol pri Ftáčnikovi v tejto funkcii výnimočný? Možno nič z toho a možno z každého niečo. To musia vedieť jeho voliči a hlavne Ivo Nesrovnal.

V žiadnom prípade nechcem pána Budaja spochybňovať. Ale určite viem, že za podsúvaním Budaja za viceprimátora nemôže byť jeho „poslanecké víťazstvo“ vo voľbách. Pretože neexistuje!

"Z mestských poslancov získal najviac hlasov Ján Budaj, volilo ho takmer 10­-tisíc ľudí."

Áno, pán Budaj získal 9 614 hlasov, čo je najviac z poslancov. Sedí. Podstatné ale je, že bol volený v Petržalke so 100 826 voličmi. Preberať takúto logiku by znamenalo, že "poslanecký víťaz" volieb napríklad z Vajnor so 4 466 voličmi byť jednoducho nemôže. Aj keby vedel po vode chodiť. Nechce sa mi prepočítavať každého poslanca, ale za víťaza volieb sa môže považovať aj napríklad pán Buocik, ktorý zo 69 111 voličov v Ružinove získal 6 944 hlasov, čo je na rozdiel od pána Budaja viac ako 10% hlasov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?