Bloger, spisovateľ, mediálny borec... – Samo Marec.

Autor: Miroslav Piteľ | 30.7.2014 o 8:56 | (upravené 30.7.2014 o 17:16) Karma článku: 10,52 | Prečítané:  3240x

Marec píše bratislavskému hipsterovi  (a nám ostatným).

Mienkotvorný bloger, talentovaný spisovateľ, zapálený aktivista, spoločenský buditeľ?  Alebo iba ďalší produkt doby ktorú žijeme? Ďalší hipster, ktorý nič nepochopil?

Aj keby ste chceli, neprehliadnete ho. Jeho blogy lámu rekordy čítanosti. Kopačka do hlavy Modrému z neba. Ďalšia do brucha vymaľovanej fiflene. Tá sa predvádza v obchode, a keď má platiť utŕži hanbu pretože na karte nemá dosť peňazí. Čítanosť láme rekordy. Prichádza ďalší článok. A ďalší. Blogy na rozdiel od ostatných neschádzajú z tituliek. Nuž, kvalita. Huups, alebo že by práve tie titulky boli dôvodom vysokej čítanosti?  Ja už ani neviem. A je tu veľký rozhovor. Čo sa deje?  Huups, a už je to vonku. Kniha. Práve vychádza. Tajming, PR... ako vyšité. No nekúpte to!

Jeho blog o bratislavskom hipsterovi (preboha kto to je?) sa znova nedá prehliadnuť lebo svieti na titulke ešte hádam aj teraz. Rozoberá tu svoj zážitok s mladíkom, ktorý je pravdepodobne vegetarián, pacifista, zodpovedňák, poctivý triedič odpadu, aktivista, bicyklista a asi aj prokurista. Problémom je, že tento inak zrejme uvedomelý chlapec úplne zabúda na celú svoju spoločenskú zodpovednosť v momente keď potrebuje vylepiť plagáty. Na stĺpe je samozrejme napísané“ Zákaz lepenia plagátov“. Marec tne do živého, jasná pravda až na dreň odhaľuje základnú podstatu o našej spoločnosti. Zo slov o pravej poctivosti, o potrebe čistej úprimnosti k sebe samému, o nás, o mne, o tebe, o tom čo je skutočne dôležité pre celú našu spoločnosť naskakuje husia koža. Významný odkaz pre nás, pre všetkých.

Huups!!! Je to naozaj tak? Je skutočne našim problémom chlapec - lepič? Tu niečo nesedí. Nie je problémom našej spoločnosti úplne iný borec? Nie je to ten skvelý pozorovateľ, ktorý si doma urobí skvelý čaj a na svojom skvelom Mac notebooku o svojom zážitku napíše skvelý článok? Ale chápem ho. Prezentovať sa pred svojim ochkajúcim publikom a odbavovať sa v diskusii na facebooku je príjemné. Ďaleko príjemnejšie ako zdvihnúť riť, ísť za hipsterom a slušne, ale dôrazne  ho požiadať aby prestal robiť to, čo evidentne robiť nemá. Je to oveľa jednoduchšie ako zavolať mestskú políciu. Preboha prečo by som tichúčko neprešúchal nožičkami popri lepičovi? A prečo by som sa nenápadne netváril, že ho vlastne nevidím? Veď frajera budem robiť potom. Doma! Prečo by som to mal riešiť ja, keď o tom môžem napísať blog?! Ja? Boli tam aj iní ľudia! ...............................koľko mám čítanosť? Dám 40 000?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?